Botox

Botulinum toksin enjeksiyonu en yaygın kırışıklık tedavisidir. Etkisi ortama 4-6 ay süren botox, kasları kısmi olarak felç eder ve kas faaliyetlerini durdurarak mimik çizgilerinin oluşumunu engeller. Botox sık olarak alın bölgesi, kaz ayakları ve iki kaş arasına uygulanır. Bu bölgelere ek olarak gummy smile (gülerken diş etlerinin görünmesi), massater (çiğneme kası) gibi bölgelerde kozmetik amaçlı uygulanabildiği gibi koltuk altı, el ve ayakta aşırı terleme tedavisinde de kullanılmaktadır. Botoxun bir diğer kullanım fonksiyonu migren üzerinedir ve ağrı tetik noktalarına yapılan enjeksiyonlar ile atak sıklıkları ve şiddeti azaltılabilir.

botoks

İp Askı Uygulamaları

Yüzümüz yıllar içerisinde birçok etkenle elastikiyetini kaybeder ve yer çekimin etkisiyle sarkmalar başlar. Minimal sarkmalarda dolgular ile illüzyonlar sağlanıp hacim arttırılabilirken sarkmalar şiddetlendiğinde radikal tedavi yüz germe cerrahisidir. İp askı uygulamaları ise operasyon için uygun olmayan hastalarda veya operasyon tercih etmeyen hastalarda; maliyetin daha az olması, sosyal hayata dönüşün hızlı olması gibi bir çok nedenle tercih edilen bir seçenektir. Askılamada kullanılan iplerin hepsi kırçıllı iplerdir, kalıcı ve eriyen ipler olarak iki grupta ele alınabilir. Kalıcı iplerin ortalama 2 yıl etki süreleri vardır, güçlü askılama sağlarlar ve ömür boyu erimeden işlem bölgesinde kalırlar. Eriyen iplerin ortalama 1 yıl etki süreleri vardır ve vücut tarafından tamamen emilirler. Kullanılacak ip türü, sayısı ve işlem alanı kişiden kişiye değişiklik gösterir ve sizin için en uygun yönteme muayene sonrası karar verilecektir.

PRP

Kişinin kendi kanından elde edilen platelet hücrelerinden zengin plazmanın cilt altına enjekte edilmesidir. Trombosit hücrelerinden zengin plazma cilt altına enjekte edildiğinde, ciltteki trombosit sayısı artar, oluşan fibrin bağları ortamdaki kök hücreleri kendine bağlayarak ciltte bir yenilenme, onarma süreci başlatır. Kırışıklık, leke, akne, yara izleri, saç dökülmesi gibi tedavi alanı geniş bir uygulamadır. Etkili bir sonuç almak için genellikle üç seans uygulanması gerekmektedir. Diğer tüm mezoterapik işlemlerde olduğu gibi uygulandığında mucizevi bir etkisi olmamakta ancak ciltaltı kolajen dizilimini düzenleyip, bir miktar sıkılaşma sağlayarak daha parlak bir cilt elde etmemize yardımcı olmaktadır.

Saç Ve Cilt Mezoterapileri

Leke, kuruluk, ince kırışıklıklar, göz altı morlukları, saç dökülmesi, elastikiyet kaybı ve sarkma gibi problemlerde mikroenjeksiyon tekniği ile homeopatik ajanlar (PRP), çapraz bağsız hyalüronik asit, kolajen, aminoasitler veya vitaminlerin cilt altına enjekte edilmesidir. Kan dolaşımını ve lenfatik dolaşımı harekete geçirerek kolajen ve elastin gibi cilt altı yapıları uyarıp, aktivasyonunu arttıran lokal bir tedavidir.

Dolgu

Hyalüronik asit dolguları yüz bölgesinde şekillendirme yapma, zaman içerisinde oluşan
yüzdeki hacim kaybını geri kazandırma amacıyla en sık yapılan medikal estetik uygulamalar arasındadır. Dolguların kalıcılığı kullanılan ürünün formülüne ve uygulama bölgesine göre 9-24 ay arasında değişkenlik göstermektedir.

Hydra Facial

Hydrafacial cilt bakımı, cildi derinlemesine temizleyen, sebum ve ciltte hapsolan birikintileri çözen, ince çizgi oluşumunu engelleyen ve cildi yatıştıran 4 farklı solüsyona sahiptir. Hydrafacial işlemi gözenekleri sıkmadan ve cildi tahrip etmeden yapılmaktadır. Renk düzensizlikleri, akne, ince çizgiler, güneş hasarları, nem kaybı ve siyah noktalara karşı cildi iyileştirme ve korumaya yönelik birçok endikasyona sahip kapsamlı bir cilt bakım işlemdir.

Oxygeneo

Oxygeneo; 3 farklı kitten oluşan bir cilt yenileme/tazeleme işlemidir. Cilde sağlanan oksijen terapisi sayesinde gözeneklerde küçülme, lekelerde azalma ve aknelerin yatışması sağlanmaktadır. Her işlemde olduğu gibi Oxygeneo’da da uygulama sıklığı, sayısı ve kullanılacak kit cilt tipine göre seçilerek uygulanmaktadır.

Dermapen

Dermapen tek başına uygulandığında cilt yüzeyinde ve cilt altında mikro travmalar oluşturarak cildin uyarılması ve cilt altı bağ dokuların aktivasyonunu arttırma prensibidir. Dermapen’den maksimum fayda elde edebilmek için mezoterapi işlemi ile kombine çalışılması önerilir. Böylece kullanılan solüsyon cildin her tabakasına nüfus edebilir.

Kimyasal Peeling

Cildi canlandırmak amacıyla, cildin en üst tabakası olan epidermisin çeşitli kimyasallar ile soyulması, arındırılması, onarılması işlemlerini kapsar. Glikolik asit, laktik asit, salisilik asit gibi birçok solüsyon yardımıyla cildin ihtiyacı olan nem dengesi sağlanabilir, gözenekler sıkılaşabilir ve ince kırışıklıkların görüntüsü hafifleyebilir. Akne ve skar tedavisinde de kullanılan kimyasal peeling işlemi ile cilde ihtiyacı olan parlaklık kazandırılabilir. Cilt deformasyonlarının şiddetine göre uygulama sayısı 5-8 seans arasında seyredecektir. Kimyasal peeling yüz haricinde dekolte ve sırta da uygulanabilir.

Cosmelan / Dermamelan / Acnelan

Cosmelan, Dermamelan ve Acnelan radikal bir akne ve leke tedavisidir. 2 basamaklı olan tedavi prosedüründe ilk adımda leke ve aknelerin önüne geçmek için güçlü bir maske uygulanır. 2. Adım olarak ise tedavinin 1 yıllık kontrol dönemi başlar. Leke önleyici kitin içinde bulunan diğer ürünler devam kremi ve güneş kremidir. Bu ürünlerin kullanımının aksatılmaması leke ve aknelerin bastırılmasında önemli rol oynar.

İğneli Radyofrekans (Altın İğne)

Cilde sağlanan radyofrekans enerjisi sayesinde cilt yüzeyindeki leke, ince çizgiler, akne skarları, gözenekli görünüm azaltılarak; ciltte parlama, pürüzlü yüzeyde düzelme, akne ve skarlarda azalma ve gözeneklerde sıkılaşma sağlanabilmektedir. Altın İğne ise bu radyofrekans enerjisinin cildin daha alt katmanlarına ulaşmasını sağlamakta ve oluşacak etkiyi daha da arttırmaktadır. En iyi sonuç için mezoterapik işlemlerle kombine olarak uygulanması önerilmektedir.

Saç Ve Kaş Ekimi

Saç ve kaş dökülmesi genetik faktörler, stres, yaşlanmaya bağlı olarak karşılaşılan bir problemdir. Dökülmeler PRP ve mezoterapilerle yavaşlatılabilir, durdurulabilirdir ancak çoğu zaman gerilemesi sağlanamaz. Saç ve kaş transferinde donör (bağışçı) alan genellikle ensenin üstü kulak hizasıdır. Buradan elde edilen greftler ihtiyaç görülen bölgeye transfer edilir. İşlem, alınan greft miktarına göre değişmekle birlikte yaklaşık 5-7 saat sürmektedir. Dökülmenin şiddetine göre ikinci bir seans gerekebilir. Uygulamanın 4-5. günü ilk yıkama klinikte gerçekleşmekte işlemden yaklaşık 10 gün sonra ödem ve şişlikler minimuma inmektedir. 20. Gün civarı dökülen yeni ekilmiş saçlar 3. Ay sonrasında tekrar çıkmaya başlamaktadır.